raamatukoi
 
 
   AVALEHT    INFO    OSTUKORV    KASSA  

SOODUS

uued
antikvariaat
menukid
sarjad
suva
kirjastused
tagasiside


Raamatukoi antikvariaat Harju tn 1, Tallinn

Raamatukoi antikvariaat Voorimehe tn 9, Tallinn

 

Estonian cinescapes: spaces, places and sites in Soviet Estonian cinema (and beyond). Eesti filmimaastikud. Ruumid, kohad ja paigad Nõukogude Eesti filmis (ning edaspidi)
 
Eva Näripea
Estonian cinescapes: spaces, places and sites in Soviet Estonian cinema (and beyond). Eesti filmimaastikud. Ruumid, kohad ja paigad Nõukogude Eesti filmis (ning edaspidi)
Doctoral thesis

283-leheküljeline tavaformaadis ja pehmes köites 6. raamat sarjast Dissertationes Academiae Artium Estoniae (eesti ja inglise keeles)

Eesti Kunstiakadeemia 2011

Saame kohe teele panna
Asukoht: Laki 12/Värvi 5 ladu
 

Heas seisus kasutatud raamat Hind € 8.00 Ostukorvi
TUTVUSTUS
 
Eesti filmi ajalugu on senini suures osas kaardistamata territoorium. Nende kaante vahel ilmuv artiklidissertatsioon keskendub peamiselt mängufilmile, mis moodustab ju mistahes küpsuse saavutanud (rahvusliku) filmikultuuri selgroo, ja põhiosas Nõukogude Eesti kinotoodangule, sest just Teise maailmasõja järel kujunes siinmail välja mitmekülgne ja professionaalne kinotööstus. Selle viljad, mida küll kujundas ja vürtsitas teatavat sorti ideoloogia, moodustavad ometigi olulise osa siinsest filmiloost ning – rõhutagem – ka kodumaisest kultuuripärandist laiemalt. Mõne silmatorkava erandiga haigutab Nõukogude Eesti filmikunsti kohal kollektiivses teadvuses hiiglaslik lünk ning endiselt vaadatakse toonasest filmist sageli ebaõiglaselt mööda kui ebamugavast «teisest».

Projekti esialgne eesmärk oli seda lünka osaliselt täita, uurides Nõukogude Eesti mängufilmide ruumirepresentatsioone, eeldusel, et mittesõnalise (ja seega ainult üldjoontes või osaliselt tsensuuri «kastratsioonimasina» läbinud stsenaariumi tasandil väljenduva) materjali analüüs võiks ehk pakkuda uusi sissevaateid seni liigagi kergekäeliselt «võõraks» territooriumiks tembeldatud filmikunsti narratiivsetesse ja diskursiivsetesse kihistustesse.


 
Mõõdud: 150 × 235 mm
ISBN: 9789949467150
 

Veel samal teemal antikvariaadis:
film ja TV
eesti kultuur täna ja eile

Täna müügil:
20310 uut ja 27434 kasutatud raamatut
 
   
  Raamatukoi   E-post: info@raamatukoi.ee   Infotelefon: 6 83 77 10 (E-R 9-17)
Tallinnas
kasutatud raamatute kauplus Harju 1 avatud E-R 10-19, LP 10-17
kasutatud vinüülplaatide kauplus Voorimehe 9 avatud E-R 12:30-18, L 12:30-17, P suletud
© Kuutõrvaja OÜ 1998-2018