raamatukoi
 
 
   AVALEHT    INFO    OSTUKORV    KASSA  

SOODUS

uued
antikvariaat
menukid
sarjad
suva
kirjastused
tagasiside


Raamatukoi antikvariaat Harju tn 1, Tallinn

Raamatukoi antikvariaat Voorimehe tn 9, Tallinn

 

Sünnitusabi ja günekoloogia
 
Sünnitusabi ja günekoloogia

Soome keelest tõlkinud Aivar Ehrenberg, Fred Kirss, Anne Kirss, Maike Parve ja Olev Poolamets

638-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites käsiraamat

Medicina 2003

Raamat on läbi müüdud
 

TUTVUSTUS
 
»«Sünnitusabi ja günekoloogia» eestikeelne väljaanne on kasutusel olnud alates 1997.aastast ja on olnud populaarseks õpikuks nii Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilastele, residentidele kui ka arstidele. Eestikeelset eriala- ja õppekirjandust napib ja seetõttu on nimetatud raamat täitnud seda lünka edukalt.
Arstiteadus ja siinhulgas sünnitusabi ja günekoloogia arenevad väga kiiresti -uued teadmised võimaldavad täiustada ravi ja diagnostika meetodeid.
Meditsiinitehnoloogia areng nõuab järjest uusi oskusi ja kitsamat spetsialiseerumist. Toimunud on endoskoopilise kirurgia võidukäik.
Viimase kümnendi jooksul on Eestis toimunud suured muutused sünnitusabi korralduses -- tänapäevase meditsiinitehnoloogia, sh sünnieelse diagnostika kasutuselevõtt, tõenduspõhise meditsiini rakendamine, uued diagnostika ja ravimeetodid, eriarstide ja ämmaemandate parem ettevalmistus ja ka muutused sünnitusosakondades avatuse, perekesksuse ja kliendisõbralikkuse suunas.
Perinataalne suremus on Eestis viimase kümne aastaga vähenenud 60%. Eesti ja Soome meditsiiniliste sünniregistrite andmete võrdlus näitab, et erinevused Eesti ja Soome vahel on märkimisväärselt vähenenud. Küllap on see osaliselt tingitud sellest, et oleme saanud palju õppida headelt kolleegidelt ja lähinaabritelt Soomes.
Antud raamat on «Sünnitusabi ja günekoloogia» teine eestikeelne väljaanne, tõlgitud soome keelest.
Raamatus antakse ülevaade reproduktsioonist, menstruaaltsükli regulatsioonist, pereplaneerimisest, lastetuse diagnostikast ja ravist, peamistest günekoloogilistest haigustest, sünnieelsest diagnostikast, antenataalsest jälgimisest ja sünnitusabist nii normaalsest kulgeva raseduse kui ka kõrvalkallete korral.
Käsitletakse nii sünnitusabi ja günekoloogia «klassikat» kui ka uusi suundi. Reproduktiivtervisega seonduvast rääkides ei saa keskenduda vaid naise tervisele, tähelepanu tuleks pöörata ka meeste tervisele -- uues väljaandes on lisatud androloogiat käsitlev osa.
Palju tänu headele kolleegidele, kes raamatu tõlkisid ja toimetasid. «Sünnitusabi ja günekoloogia» on ülevaatlik ja kaasaegne õppevahend arstiteaduskonna üliõpilastele, residentidele, ja samuti sobib lugemiseks arstidele.
Head lugemist ning edukat uute teadmiste ja kogemuste omandamist!»

Helle Karro
TÜ Naistekliiniku juhataja ja dotsent


Kaanekujundus Tiina Sildre
 
Mõõdud: 167 × 246 mm
ISBN: 9985829468
 

Veel samal teemal:
meditsiin

Täna müügil:
20030 uut ja 28273 kasutatud raamatut
 
   
  Raamatukoi   E-post: info@raamatukoi.ee   Infotelefon: 6 83 77 10 (E-R 9-17)
Tallinnas
kasutatud raamatute kauplus Harju 1 avatud E-R 10-19, LP 10-17
kasutatud vinüülplaatide kauplus Voorimehe 9 avatud E-R 12:30-18, L 12:30-17, P suletud
© Kuutõrvaja OÜ 1998-2019