raamatukoi
 
 
   AVALEHT    INFO    OSTUKORV    KASSA  

SOODUS

uued
antikvariaat
menukid
sarjad
suva
kirjastused
tagasiside


Raamatukoi antikvariaat Harju tn 1, Tallinn

Raamatukoi antikvariaat Voorimehe tn 9, Tallinn

 

Mis on juhtimine?
 
Joan Magretta
Mis on juhtimine?
Kuidas see käib ja miks see peaks kõiki huvitama

Inglise keelest tõlkinud Silja Truus

235-leheküljeline tavaformaadis ja ümbrispaberiga kõvas köites juhtimisraamat

Pegasus 2003

Raamat on läbi müüdud
 

TUTVUSTUS
 
20. sajand tõi endaga kaasa mitmeid üliolulisi uuendusi -- antibiootikumid, autod, lennukid, telefonid, arvutid. Kõik need «tehnikaimed» on muutnud meie elu, kuid ükski neist ei oleks saanud nii kiiresti kanda kinnitada, kui poleks olnud üht teist uuendust. Juhtimisdistsipliin, järjest suurenev teooriate ja praktikate kogum, mis paneb organisatsioonid toimima. Juhtimine kui distsipliin on uus -- kuigi selle juured ulatuvad 19. sajandi keskpaika, on selle põhiline arenemine toimunud 20. sajandi keskpaigast alates.
Enamik juhtimisraamatuid on suunatud ainult juhtidele. «Mis on juhtimine?» on mõeldud aga kõigile -- sel lihtsal põhjusel, et tänapäeval elame me kõik juhtimise korraldatud maailmas. Alati, kui meie vajadused ületavad võimalusi, vajame juhtimist. Samamoodi vajame juhtimist oma igapäevast tööd tehes. Et tänapäeval hakkama saada, peame õppima mõtlema nagu juhid, isegi kui see pole meie amet.
Harvard Business Review endise toimetajana toob autor JOAN MAGRETTA välja olulisema juhtimisraamatute ja -artiklite merest, ning koondab kogu valdkonna tarkuse ühtede kaante vahele. Nii tänapäevaste kui ajaloost võetud näidete varal annab ta ülevaate juhtimise «suurtest kontseptsioonidest»: väärtuse loomine, ärimudelid, strateegia ja organisatsiooni kujundamine. Läbi raamatu näitab ta ka juhtimise põhimõtteid, mis toimivad ettevõtluses, kuid mida saab rakendada ka mittetulunduslikes organisatsioonides.

Käesolev raamat võtab kokku kogu juhtimisalase teadmise ja ei tugine ainult ühel teoorial või moeröögatusel. See raamat langetab salapära eesriide juhtimiselt ja näitab, kuidas tõhusad organisatsioonid saavutavad paremaid tulemusi.

JOAN MAGRETTA, M.B.A., PH.D, oli 1990ndatel Harvard Business Review strateegiatoimetaja ja on tänaseni selle kaastöötaja. Enne seda oli ta partner juhtimiskonsultatsioonifirmas Bain & Company. Praegu töötab ta Harvard Business Schooli Strateegia ja Konkurentsi Instituudis. Tema artikleid ja teisi kirjutisi on hinnatud mitmete väljapaistvate auhindadega (nt. McKinsey Award).
NAN STONE, PH.D., oli 15 aastat Harvard Business Review toimetaja, viimased viis aastat peatoimetaja. Alates 2002. aastast on ta partner ja konsultant firmas Bridgespan Group.
Mõlemad elavad Cambridge’s, Massachusettsis.
JOAN MAGRETTA ja NAN STONE, Harvard Business Review legendaarsed toimetajad ja juhtimisvaldkonna parimad eksperdid, on teinud tõelise kingituse nii juhtimist õppivatele üliõpilastele kui ka praktikutele. Nad on kirjutanud raamatu, mis räägib hea juhtimise tähtsusest. Käesolev raamat sobib nii neile, kes on antud valdkonnas alles algajad, pakkudes ahvatleva, erialakeelest vaba sissejuhatuse algteadmistesse kui ka nendele lugejatele, kellel on rohkem kogemusi ja kes leiavad siit kokkuvõtliku ülevaate olulistest ideedest ja praktikatest, nagu väärtuse loomine, konkurentsistrateegia, 80-20-reegel jne. See on raamat võimsatest ideedest, kuid need antakse edasi konkreetselt, lugude kaudu inimestest ja organisatsioonidest. «Mis on juhtimine?» annab tervikpildi olulistest, kuid tihti kirjutamata reeglitest.

Ajakirjad Economist ja Business Week valisid selle raamatu 2002. aasta parimate juhtimis- ja äriraamatute hulka.


Enamik juhtimisraamatutest räägib vahenditest. See naudinguga loetav raamat räägib juhtimise eesmärkidest. Tipptasemel sissejuhatus algajatele, kus on ära toodud kõik olulised juhtimise põhimõtted, samas suurepärane kokkuvõtlik meeldetuletus-kursus ka edasijõudnutele.
PETER F. DRUCKER


 
Mõõdud: 163 × 242 mm
ISBN: 9949409047
 

Veel samal teemal:
majandus, äri
inimestevahelised suhted, käitumine

Täna müügil:
20343 uut ja 27585 kasutatud raamatut
 
   
  Raamatukoi   E-post: info@raamatukoi.ee   Infotelefon: 6 83 77 10 (E-R 9-17)
Tallinnas
kasutatud raamatute kauplus Harju 1 avatud E-R 10-19, LP 10-17
kasutatud vinüülplaatide kauplus Voorimehe 9 avatud E-R 12:30-18, L 12:30-17, P suletud
© Kuutõrvaja OÜ 1998-2019